Mobilní aplikace

logo mobilní aplikace

Aktuální informace v mobilní aplikaci zdarma ke stažení:

google-play-downloadapp-store-download

Dotační projekty

Dotační projekty EU

eu1 eu2

Euroregion Krušnohoří

EU Ustecky kraj

Projekty EU najdete zde ....

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Důležitá tel. čísla

hlášení poruch ČEZ – 840 850 860

dispečink vodáren – 840 111 111

hasiči Kalek - 603 205 384

dispečink SUS – 724 165 392

MěÚSS Jirkov - 474 684 432

DSO Chomutovsko

Svazek obcí Chomutovsko

Překladač

czdeen

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Sponzoři akcí

Ústecký kraj GRAPE SC., a.s.

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 2
DNES: 58
TÝDEN: 502
CELKEM: 612008

Navigace

Obsah

Ohlédnutí za akcí: "Rodinné vandrování 2019"

Typ: ostatní
Ohlédnutí za akcí: "Rodinné vandrování 2019"

Letos jsme Rodinné vandrování uskutečnili trochu později, než bývá zvykem. Až 15. června. Protože už máme, jak se říká, natrénováno, a spoustu dobrých zkušeností jsme převzali z let minulých, probíhaly veškeré přípravy, dalo by se říci, v pohodě.

Jako vždy jsme využili kromě pracovníků obecního úřadu také ochotných místních pomocníků z řad našich občanů a chatařů, přidalo se i pár místních hasičů a několik přespolních dobrovolníků.

Počasí nám letos opravdu přálo, dopoledne bylo příjemné na procházku lesem a odpoledne krásně teplo na aktivity na hřišti.

Oproti předchozím dvěma ročníkům přišlo turistů o něco méně, ale bylo to způsobeno především tím, že se všude v okolí konalo také hodně zajímavých akcí.

Ale ti, kteří tentokrát do Jindřichovy Vsi zavítali, určitě nelitovali. Trasy 5, 10 a 20 km byly jako vždy pečlivě připravené a označené, nikdo nebloudil. Vandrovníci si pochvalovali organizaci akce, velký ohlas si získaly občerstvovací stanice na trasách i zábavná stanoviště na krátké trase. Na nich si mohli účastníci vyzkoušet své dovednosti například ve znalosti hub, rostlin, brouků, vyzkoušeli si střelbu z kuší, mladí hasiči z Vejprt je naučili zacházet s proudnicí. Na stanovištích, která měli na starost zase mladí Piráti, se ručkovalo po laně, střílelo na cíl nebo se lovily ryby. Svoje stanoviště měl také skautský oddíl z Chomutova, který seznámil vandrovníky s lakrosem a s uzlováním. Velmi zajímavé informace o místních rašeliništích se dozvěděli zájemci na stanovišti, které připravili naši partneři ze Saských lesů.

Po dlouhém šlapání přišla vandrovníkům k chuti obyčejná voda – ale ne ledajaká! Svůj stánek tady rozbalily také Severočeské vodovody a kanalizace a.s., kde byla zdarma k mání voda nejen čistá, ale třeba také s citrónem, pomerančem, mátou nebo okurkou.

Letošní program na místním hřišti byl kromě zábavy pro děti s klaunem, zvířátky z balónků a malováním obličejíčků obohacen zajímavou tvořivou dílnou našeho partnera Lesů ČR.  Starosta obce vesele přivítal a pasoval na prvňáčky dva naše budoucí školáky. Také se zde představila návštěvníkům místní stará řemesla – své dovednosti celý den předváděl šikovný kovář, překrásné kožené výrobky prezentovala zase sedlářka – brašnářka. Ze sousedního Saska se přijeli ukázat řemeslníci se starým tiskařským strojem, další předváděli hračkářské a řezbářské řemeslo a všichni účastníci si mohli sami také všechno vyzkoušet. Za prohlédnutí jistě stála i výstava kreseb a fotografií místního autora Miroslava Novosada.

Hodně návštěvníků bylo překvapeno prezentací propagačních materiálů Infocentra z města Seiffen. Málokdo z nich ví, že je tady tak blízko, nedaleko od naší obce, taková zajímavá možnost vidět ty nejkrásnější tradice Krušnohoří, zejména v kouzelném adventním čase.

Po celý den se lidé mohli občerstvit, odpoledne krásně hráli a zpívali muzikanti z country kapely Makovec, prostě celé Rodinné vandrování 2019 se vydařilo ke spokojenosti všech.

Je na místě poděkovat všem, kdo přišli nebo přijeli jen proto, aby se prošli naší krásnou přírodou.  Hlavně ale musíme poděkovat všem těm ochotným a obětavým organizátorům a pomocníkům, ale také účinkujícím, kteří se postarali o to, aby se Vám u nás líbilo. Naše díky patří také partnerům Lesy ČR a.s. a Arcibiskupství Pražské, díky nimž jsme vůbec mohli do lesa a samozřejmě také díky všem sponzorům za jejich finanční podporu.  

Obec Kalek
 

Fotografie z akce "Rodinné vandrování 2019" zde....

 

 


Vytvořeno: 25. 6. 2019
Poslední aktualizace: 25. 6. 2019 23:29
Autor: Zdeněk Kalvoda